بررسی ظرفیتهای نخبگانی در سفر مدیر دفتر امور نخبگان به استان یزد

در سفر مدیر دفتر امور نخبگان و استعدادهای برتر مرکز مدیریت حوزه به یزد انجام شد: بررسی ظرفیت‌های نخبگانی حوزه‌ علمیه یزد

با تاکید حضرت آیت الله اعرافی بر استفاده‌ی بیشتر از ظرفیت نخبگان حوزوی، طرح ایجاد خانه‌های نخبگانی در قم بررسی می‌گردد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن بهاری قراملکی مدیر دفتر امور نخبگان و استعدادهای برتر مرکز مدیریت حوزه های علمیه، با حضور میدانی در برخی مدارس، با مدیر و مسئولان حوزه علمیه استان یزد، دیدار و گفتگو کرد.

وی با بیان اینکه در قم سعی کردیم تا مسئولان ذی‌ربط را برای برداشتن گام های بلندتری در حوزه‌ نخبگان مُجاب کنیم گفت: لازم است سفرهایی به استان‌ها داشته باشیم تا ظرفیت‌ها به صورت میدانی مورد بررسی و شناسایی قرار گیرد.

حجت الاسلام بهاری گفت: ما همه در قبال نخبگان حوزوی مسؤول هستیم و باید رسیدگی به امور نخبگان را در رأس برنامه ها قرار دهیم گرچه نباید از سایر طلاب گرامی نیز غافل شد.

وی با اشاره به تأکید فروان حضرت آیت الله اعرافی نسبت به بهره‌مندی از ظرفیت نخبگان حوزوی و ایجاد کانون‌های نخبگانی گفت: در قم به دنبال تاسیس خانه‌ی نخبگان هستیم تا از این طریق بتوانیم زمینه‌های استفاده از ظرفیت‌ عظیم جامعه‌ی نخبگان را فراهم کنیم و آنان نیز احساس هویت کنند.

مدیر دفتر امور نخبگان و استعدادهای برتر مرکز مدیریت حوزه، با ابراز تاسف از عدم استفاده و به‌کارگیری از ظرفیت نخبگان در استان‌های کشور، به ارتقاء سطح نمایندگان استانیِ دفتر نخبگان از “رابط” به “مسئول” اشاره کرد و افزود: از جمله‌ی نتایج این اقدام که در سال گذشته انجام شد، رشد چشمگیر آمار ثبت‌نام کنندگانِ استانیِ امسال، نسبت به قم، در دوره‌ی هشتم شناسایی بود.

وی به حمایت‌های مالی صورت گرفته از جامعه‌ی نخبگانی در حوزه علمیه اشاره کرد و افزود: مدیر حوزه‌های علمیه معتقد است که حمایت‌های مالی باید به صورت هدفمند باشد؛ از این رو با تدوین طرح شناسایی و مدیریت استعدادها و تصویب آن که چند روز پیش اتفاق افتاد، و نیز اجرای طرح شهید بیاضی‌زاده، انشاالله شاهد حمایت‌های هدفمند از جامعه‌ی نخبگانی خواهیم بود.

وی در پایان ضمن تاکید بر استفاده همه‌جانبه از ظرفیت‌هایی حوزوی و غیرحوزوی گفت: در سفر یکروزه به یزد که با هدف بررسی ظرفیت‌های نخبگانی طلاب یزد انجام شد، پیشنهادات متعددی مطرح گردید که پس از انجام امورات کارشناسی آن،برنامه ریزی های لازم صورت خواهد گرفت.

   

ورود / ثبت نام